Enea Kozienice Triathlon

Enea Kozienice Triathlon

23 sierpnia 2020 r. Kozienice już po raz dziewiąty miłośnicy tytanicznego wysiłku  rywalizowali podczas Enea Kozienice Triathlon. To wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie. Zawody zorganizował Jerzy Gorski – legenda triathlonu – Mistrz Świata w podwójnym ironmanie z 1990 roku.

Na początku wystartował aquathlon – otwarte mistrzostwa dla najmłodszych (10 – 15 lat), w którym udział wzięło 50 uczestników. Najmłodsi zawodnicy do pokonania mieli 150 m w wodzie i 1000 m biegu. Najszybszy wśród chłopców był Kacper Serwiński z Rzeszowa osiągając czas – 00:07:09, najszybsza wśród dziewczynek okazała się Wiktoria Kos z Kielc z czasem – 00:08:02.

Po godz. 13:00 odbyły się Otwarte Zawody w Triathlonie – Indywidualno – Sztafetowe. Zawodnicy mieli do pokonania dystans olimpijski (standard): 1,5 km pływania / 40 km jazdy rowerem / 10 km biegu. W Enea Kozienice Triathlon wystartowało także 17 sztafet, liczących po 3 osoby. W sztafecie najlepsza okazała się ekipa Rowerologia Warka w składzie Adam Gabler, Marcin Ziemecki oraz Łukasz Więckowski osiągając czas – 01:59:37.

122 uczestników stanęło do walki w różnych kategoriach wiekowych, pokonując trasę indywidualnie. Najlepszym zawodnikiem w kategorii open, ponownie został Tomasz Szala z Nowej Iwicznej, osiągając wynik – 01:49:22. Najszybsza wśród pań okazała się po raz kolejny Maria Pytel ze Starachowic, osiągając wynik 02:09:57. Najlepszym zawodnikiem z powiatu kozienickiego był Jarosław Gontarz z klubu Tri Engines/KCRiS Kozienice, który osiągnął wynik – 02:17:57.

Imponujący jest fakt, że triathlon cieszy się zainteresowaniem wśród różnych grup wiekowych, jak dzieci, młodzież i dorośli (tzw.weterani). Z roku na rok sukcesywnie wzrasta liczba chętnych, a impreza na stałe wpisała się do ogólnopolskiego kalendarza imprez.

Uroczyste rozdanie nagród, dyplomów i medali odbyło się w klimatycznym amfiteatrze. Impreza objęta była honorowym patronatem burmistrza gminy Kozienice – Piotra Kozłowskiego. Organizatorami triathlonu byli: gmina Kozienice, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu oraz Sport Górski. Sponsorem – Enea Wytwarzanie oraz Związek Gmin Ziemi Kozienickiej.

Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu 

Zdjęcia (kliknij obok) : Zdjęcia

Skip to content