Biegaj i ratuj planetę.

Biegaj i ratuj planetę.

Chcesz jednocześnie pomóc naturze i zadbać o własne zdrowie? Zacznij uprawiać plogging – trening, który łączy sport z ekologią. Trend na zbieranie śmieci podczas biegania został zapoczątkowany w Szwecji, a jego nazwa pochodzi od kombinacji słowa „plocka”, znaczącego po szwedzku podnosić lub zbierać i angielskiego „jogging”, znaczącego bieganie.

Na czym polega plogging? Jeśli podczas biegania widzisz jakikolwiek śmieć, podnosisz go, zabierasz ze sobą i po powrocie z treningu wyrzucasz do właściwego pojemnika. Ten rodzaj aktywności to doskonały, interwałowy trening całego ciała, cardio połączone z siłowym treningiem.

Spacerowicze również mogą przyczynić się do czystszego środowiska, uprawiając „plalking” (od „plocka” i „walking” – ang. chodzenie). Można również uprawiać podobną formę aktywności, połączoną z dbaniem o środowisko, jeżdżąc rowerem lub na rolkach.

Jak się przygotować? Załóżcie odpowiedni strój sportowy i buty do biegania, zabierzcie ze sobą rękawiczki ochronne, torbę na odpady i doskonały nastrój. Zachęcamy do zaangażowania się w powyższe akcje, zbierzcie grupę znajomych, rodzinę i wyruszcie w teren. Razem będzie znacznie więcej zabawy. My popieramy ten rodzaj aktywności sportowej i uważamy, że każda okazja, żeby dbać o środowisko jest dobra. Ploggersi do dzieła! A poniżej relacja z naszego sprzątania i biegania. Gmina Kozienice idealna na plogging.

Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu

Skip to content